Haydi özgürlük için yürüyelim!

Bizbir çok Avrupa ülkesinde yaşayan sığınmacılar, mülteciler, belgesiz göçmenler ve göçmenleriz, biz “göçmen kökenli” avrupalılıyız, biz oturum ayrıcalığına sahip olamayanlardanız ama aynı zamanda AB’nin ırkçı göç politikasına karşı ortak bir öfke paylaşan AB vatandaşlarıyız.

Biz Avrupanın bir çok ülkesinden aynı zamanda başlayan ve Brüksel (Belçika) da sona erecek olan bir Avrupa kervani düzenlenmeye karar verdik çünkü tüm AB kurumları orda bulunuyor. Biz bize dayatılan sınırları kabul etmediğimizi göstermek istiyoruz, bizler ülke sınırları ve mülteci kampları içinde hapis ediliyoruz, biz temel hakkımız olan serbest dolaşım hakkımızı kullanıp taleplerimizi doğrudan doğruya kararların alındığı yere ileteceğiz.

Bizim bir rüyamiz var:

  • Serbest dolaşım ve tüm sığınmacılar için kalma hakkı
  • Dublin tuzağını ve Avrupa mülteci kamplarında zorunlu ikameti durdurun
  • kalici olan ve kriterlere bağlı olmayan belgeler (iş kontratlarına yada anavatanında yaşanan devlet zulmüne bağlı olmadan)
  • Göçmenlerin hapis ve zorla sınır dışı edilmelerini durdurun
  • Herkes için aynı çalışma şartları
  •  Herkes icin ayni politik, sosyal ve kültürel haklar: okuma ve çalışma hakkı
  •  Avrupanın emperyalist politikalarını durdurun: özgür pazar anlaşmalarına ve NATO savaşlarına hayır
  • Frontexi, Eurosuru ve diğer göç karşıtı politikaları ve önlemleri kaldırın

Bize katıl!

Mayis 2014de Avrupa Parlamentosu seçimleri ile başlıyoruz: bize Strazburgda katıl!

Yürüyüş Mayıs sonunda uluslararası ortak proje olarak baslayacak, Strazburgdan Brüksele yürüyüş yaklaşık 3 yada 4 hafta sürecek.

Bize Strazburgda katil!

Brükselde AB zirve toplantısına karşı ortak eylem: bize Brükselde katıl!

Uluslararası yürüyüşümüz Brükselde 26 ve 27 Haziran arasında gerçekleşecek göç politikaları ile alakalı AB zirvesine karşı ağır protestolarla sona erecek. Brüksele AB zirvesinden bir hafta önce yani 21 veya 22 Haziran tarihinde varılacak ve sonrasında bir hafta boyunca Brüksel şehrinde aksyonlar düzenlenecek öfkemizi toplumla paylaşmak için. Link : ++++++

Bize Brükselde katıl !

SEN YALNIZ DEĞİLSİN !

Ortak akysonlar : mülteciler ve göçmenler birlik olun, heryerde!

Yerel etkinlikler ve ortak aksyonlar 18 Aralık 2013 uluslararası ırkcılığa karşı göçmenler ve mültecilerin haklarını savunma gününden beri başladı: Avrupa genelinde aynı anda ve aynı taleplerle aksyonlar örgütlenildi (websitemiz: http://freedomnotfrontex.noblogs.org/) . Aynı zamanda Mayıs ayında Avrupa Birliği seçimleri ile alakalı ortak aksyonlar ve yürüyüşler başlayacak. Bütün etkinlikler Strazburgda birleşerek ortak protesto yürüyüşüne başlayacak (tam tarih yakında açıklanacak)

Nerede olursan ol, Avrupadaki mülteci ve göçmenler için dayanışma eylemleri yap, yaratıcı yerel eylemler düzenle!

Bize bulundğun yerden katıl!

İltişim: freedomnotfrontex@riseup.net

 http://freedomnotfrontex.noblogs.org/

Mülteci Protesto Kampi Oranienplatz Berlin:  http://asylstrikeberlin.wordpress.com/