بیایید برای آزادی خود گام برداریم…! می و جون 2014

از همه جا می­آییم و از استراسبورگ تا بروکسل راه­پیمایی می­کنیم.

ما یک رویا داریم…!

ما پناه­جویان، مهاجران و ناشهروندان بدون اسناد از کشورهای اروپایی هستیم، ما اروپاییانی با پیشینه مهاجرتهستیم، ما ناشهروندانی هستیم که از اولویت­های شهروندی برخوردار نیستیم و شهروندانی هستیم با نارضایتی­های مشترک و بر ضد سیاست­های نژادپرستانه قوانین مهاجرت اروپا.

ما تصمیم گرفته­ایم تا کاروان اروپایی­ایی تنظیم کنیم که از بزرگ­ترین کشورهای اروپایی عبور کند و تا شهر بروکسل (بلجیم) راه­پیمایی کند، جایی­که نهادهای اروپایی فعالیت دارند؛ تا نشان بدهیم که به هیچ مرزی پای­بند نیستیم و هیچ کشوری نمی­تواند بالای ما مرزهای خود را تحمیل کند. این کشورها نمی­توانند ما را زندانی مرزهای ایالت­ها و کمپ­ها بکنند. ما حق تردد خود را عملی کرده و خواسته­های خود را به جایی می­بریم که تصمیم­ها از آن­جا می­آیند.

ما یک رویا داریم…!

– دادن آزادی تردد و اقامت برای تمام پناه­جویان، توقف دامی زیر نام دبلین و زنده­گی اجباری در کمپ­های مهاجرین در سراسر اروپا.

– دادن اسناد بدون قید و شرط به پناه­جویان (بدون در نظرداشت قوانین ایالتی).

– توقف دیپورت کردن و زندانی ساختن مهاجران و پناه­جویان.

– شرایط کاری یک­سان برای همه.

– دادن حق یک­سان شهروندی از قبیل حقوق سیاسی، اجتماعی و فرهنگی برای همه.

– دادن حق تحصیل و کار برای همه و توقف سیاست­های امپریالیستی اروپایی.

– لغو قراردادهای تجاری آزاد و توقف جنگ­های زیرنام ناتو.

– باز شدن مرزها و توقف سیاست­های ضد پناه­جویی مانند یوروشور“.

با ما یک­جا شوید!

راه­پیمایی ما در ماه می 2014 هم­زمان با انتخابات اتحادیه اروپا آغاز می­شود:

این کاروان که یک پروژه فراملی است برای سه تا چهار هفته از شهر استراسبورگ (فرانسه) آغاز می­شود و در شهر بروکسل (بلجیم) پایان می­یابد.

اقدامات اصلی برای خطاب قراردادن نشست پارلمان اتحادیه اروپا در بروکسل:

این راه­پیمایی فراملی با انجام تظاهرات بر ضد سیاست­های مهاجرتی در جریان نشست پارلمان اتحادیه اروپا در بروکسل به روزهای 26 و 27 جون 2014 پایان می­یابد. ما یک هفته قبل از نشست پارلمان اتحادیه اروپا به بروکسل رسیده و به ناریخ­های 21 و 22 جون تظاهرات خود را آغاز می­کنیم و در جریان این یک­هفته با تظاهرات اعتراضی در شهر بروکسل آنان را از عصبانیت خود نسبت به سیاست­های­شان آگاه می­سازیم.

تو تنها نیستی!

اقدامات غیر متمرکز:پناه­جویان و مهاجران، هرجا هستید با هم یک­جا شوید…!

تظاهرات محلی و غیر متمرکز قبلاً از تاریخ 18 دیسمبر 2013 هم­زمان با روز بین­المللی مهاجران و پناه­جویان و در واکنش به نژادپرستی آغاز شده است. در یک­زمان و به یک­صدا در سرتاسر اروپا اقدماتی صورت گرفته است، برای معلومات بیشتر لطفاً به وبلاگ ما ((http://freedomnotfrontex.noblog.org مراجعه کنید. هم­چنان در ماه می 2014 هم­زمان با انتخابات پارلمان اتحادیه اروپا تظاهرات غیر متمرکز آغاز خواهد شد. تمام فعالیت­ها باید در استراسبورگ متمرکز و از آن­جا آغاز گردد، تاریخ نهایی آغاز برنامه تا هنوز تعیین نشده است.

هرجا که هستید در همبستگی با مهاجران و پناه­جویان در اروپا فعالیت کنید و تظاهرات محلی خود را خلاقانه انجام بدهید!

هرجا که هستید با ما یک­جا شوید!

راه­های تماس با ما: freedomnotfrontex@riseup.net

http://freedomnotfrontex.noblog.org, http://www.refugeestrikeberlin.net